O mně

Charlotta Charlie Dobešová

„Život je jedna velká houpačka, jednou jsi dole,
jednou nahoře, a štěstím je najít rovnováhu.“

Asi jako většina z nás, jsem se k těmto metodám dostala cestou „osobního rozvoje“, já tomu říkám pokus-omyl, i když už nyní vím, že nám do života nikdy nepřijde to, na co nejsme připraveni nebo co bychom nezvládli. Příběhy, prožitky a traumata jsou různá a naučila jsem se hledat co nejúčinnější, nejbezpečnější, a pokud možno co nejméně bolestivé řešení.

Poprvé, když jsem se setkala s rodinnými konstelacemi, byla jsem nadšená, pohlcená energií a úžasností toho, co se v poli děje.
Později, když jsem začala odkrývat stará zranění a hledala své kostlivce, přišlo téma, které jsem nechtěla řešit před lidmi, které jsem znala. Potkala jsem se s kineziologií, protože jsem si řekla, že musí být i jiné možnosti, jak se danému problému postavit.

Metoda mne nadchla, stejně jako terapeut, který mi v dané chvíli pomohl. Poslouchat a vnímat člověka jako lidskou bytost, s pochopením, a dát mu naději, že každý problém má řešení.

Čím více jsem ji poznávala, toužila jsem vědět víc.

Odpověděla mi na tisíc a jednu otázku… O mé osobě a pomocí svalového testu, poradila s jídlem, které bylo mojí velkou neznámou. Zjistila jsem, že je vhodná pro všechny, co se chtějí podívat nejen do svého vědomí, ale i nevědomí, protože tam je často ukryta truhlička s našimi poklady, bolestmi, traumaty a prožitky, o kterých už „nevíme“, ale ony ovlivňují ve svém úkrytu naši přítomnost a čekají, až přineseme klíč, truhličku otevřeme a bolest s láskou propustíme.

Zaujala vás metoda Fen kineziologie?